Narkotyki 24.06.2026

W Słupcy areszt na 3 miesiące za posiadanie znacznych ilości 3-CMC i marihuany

W Słupcy 20-latek trafił do aresztu na 3 miesiące po rutynowej kontroli; w aucie znaleziono znaczne ilości 3-CMC i marihuany.

Komenda Powiatowa Policji Gniezno

Jana Pawła II 2, 62-200 Gniezno

Tymczasowy areszt na trzy miesiące zapadł wobec 20-latka, który został zatrzymany przez policjantów z Witkowa podczas rutynowej kontroli drogowej na Starym Rynku w Słupcy. Mężczyzna był pasażerem w aucie, w którym mundurowi ujawnili ponad 43 gramy substancji psychotropowej 3-CMC i ponad 14 gramów marihuany.

Do zdarzenia doszło 20 czerwca br. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę ze względu na nerwowe zachowanie. Postawa ta skłoniła ich do przeprowadzenia dokładniejszej kontroli pojazdu. Szybko okazało się, że przyczyna stresu młodego mężczyzny to ukryte w samochodzie nielegalne środki.

Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli foliowe woreczki zawierające łącznie ponad 44 gramy 3-CMC (znanego potocznie jako syntetyczny kryształ lub mefedron nowej generacji) i marihuanę. Zabezpieczone substancje przekazano do badań laboratoryjnych. Biegły toksykolog stwierdził, że substancja krystaliczna pozwoliłaby na odurzenie ponad 260 osób, a marihuana 24 osoby.

Zgromadzony materiał dowodowy umożliwił przedstawienie 20-latkowi zarzutów dotyczących posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Na wniosek policji oraz prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Zgodnie z polskim prawem posiadanie znacznych ilości narkotyków to przestępstwo, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary dla 20-latka zdecyduje sąd po zakończeniu śledztwa i skierowaniu aktu oskarżenia.

Źródło: policja.gov.pl

AJ

Anna Jurewicz

Specjalizuje się w kronice policyjnej i bezpieczeństwie, stawiając na szybkie, sprawdzone informacje bez sensacji.

Więcej artykułów →

Udostępnij: